HİZMETLERİMİZ
ThermiLift

Ameliyattan önceki son çıkış”
Son günlerde adını sıklıkla duyduğumuz, ameliyatsız lifting ve lipoliz yöntemi ‘’Isı Kontrollü Radyo Frekans Enjeksiyonu
ThermiLift uygulaması ile ilgili merak edilenleri Dr. Burak Başarır’a sorduk...

Neden yaşlanırız?
Yaşlanma etkilerinin birincil sorumlusu kollajendir. Yıllar geçtikçe kollajen sentezi yavaşlar ve cildin gevşekliğinden sorumlu kollajen bantlarında gevşeme olur, bu gevşeklik sarkma ile sonuçlanır. Oluşan deformasyonu yüzde ve vücudun her bölgesinde sarkma ve kırışıklık olarak gözlemleriz.

Esneme kaybı ve sarkma sadece ileri yaşlarda mı oluşur?
Yaşlanma dışında; fazla kilo verme veya doğum sonrasında da sıklıkla yüz ve / veya vücutta gözlemlenebilir. Bu tip sarkmalar ve kırışıklıklar çoğunlukla yüz ve karın bölgesinde oluşur.

Nasıl çözümlenir?
Kollajen seviyesine inen enerjiler ile mümkündür, bu enerjiler içinde en güvenilir ve onaylanmış olanı radyofrekanstır. ThermiLift; ısıya duyarlı bir kamera aracılığıyla, kontrollü radyofrekans enerjisi ile kollajen ve yağ hücrelerine etki eder.

ThermiLift’in diğer yöntemlerden en önemli farkı nedir?
Son derece güvenilir bir yöntem olduğunun altını çizmek gerekiyor. ThermiLift sistemi; ABD orjinli ve FDA tarafından etkileri onaylamış bir uygulama yöntemidir. Cilt üstünden, yüzeyinden yapılan bir uygulamanın deriye hasar vermeden kollajen seviyesini uyarması son derece güçtür. ThermiLift; radyofrekans enerjisini doğrudan kollajen seviyesinde, yani deri altında, enerjiyi ısıya duyarlı kamera sistemi sayesinde; kontrollü ve güvenli bir şekilde verir. En az 3 yıl kalıcılık süresi diğer yöntemlere göre en önemli avantajlarından biridir.

ThermiLift’in yağ eritme etkisi var mıdır?
Radyofrekans enerjisi ile boyun ve gıdı, karın ve bacak ve kolda, hem sıkılaşma hem de  incelme mümkündür.

İşlem sırasında ağrı hissediliyor mu?
Öncesinde yapılan lokal anestezi sayesinde çok konforlu, ağrısız bir işlemdir.

ThermiLift’in yüz dışında uygulandığı bölgeler nelerdir?
Sarkmanın gözlemlendiği tüm bölgelerde uygulanabilir. Özellikle; karın, bacak, dizüstü, kol bölgesinde sıkılaştırma için kullanılabilir.

ThermiLift uygulaması neden tercih ediliyor?
Bütün dünyada giderek artan oranlarda ameliyatsız yöntemler, hem kısa sürede dönüş( 1-2 gün) hem de çok daha az risk içermesi nedeniyle artış göstermektedir. Bunun başlıca sebebi, zaman kısıtlaması, kısa süreli işlemlerin tercih edilmesi, genel anestezi riskleri, ve en önemlisi doğal sonuçların tercihi, radikal ifade değişimlerinden kaçınılmasıdır. Günümüzün güzellik trendi; Giyilebilecek en güzel kıyafet, genç ve hoş bir görünümdür. ThermiLift, mikroinvazif bir yöntemle, tek seansta size gündemi yakalama şansı veriyor…

 

Untitled Document